Home » Новини » Національний круглий стіл «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» 18.10.2017 р. (м. Київ)

Національний круглий стіл «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» 18.10.2017 р. (м. Київ)

На виконання Закону України «Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини та з метою обговорення досвіду роботи із проблемних питань щодо упередження дітей від суїцидальної поведінки, МОН України спільно із ГО «Ла Страда-Україна» в межах проекту «Національна дитяча «гаряча лінія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні 18 жовтня 2017 року в м. Києві проведений Національний круглий стіл «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» для фахівців обласних Інститутів післядипломної педагогічної освіти, які опікуються зазначеними питаннями. Учасниками заходу стали представники МОН України, ІМЗО, НАПН України, обласних ІППО, Національної поліції України, ГО «Ла Страда-Україна» та ін.

На початку заходу учасників привітав Кононенко Юрій Григорович, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, наголосивши на актуальності тематики круглого столу та ролі освітян у вирішенні зазначених проблем.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності – Філіпішина Аксана Анатоліївна – визначила проблемні питання щодо взаємодії суб’єктів, діяльність яких спрямована на захист прав дитини, з питань профілактики залучення дітей до небезпечних квестів.

Левченко Катерина Борисівна, президент ГО «Ла Страда-Україна», доктор юридичних наук, професор, презентувала багаторічний досвід діяльності ГО «Ла Страда-Україна» щодо профілактики залучення дітей до небезпечних квестів. У своєму виступі Катерина Борисівна наголосила на ролі Національної дитячої «гарячої лінії» (116 111) у вирішенні зазначених питань та презентувала Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення», схвалені МОН України для використання в закладах освіти. Книгу «Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» можна завантажити за посиланням: http://la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_96.html

На ролі фахівців психологічної служби щодо вирішення проблем мережевої самотності та суїцидальних тенденцій підлітків наголосив Панок Віталій Григорович, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор. У своїй доповіді він зазначив, що практичний психолог закладу освіти повинен не тільки сам помічати індикатори в зміні поведінки кожної дитини, але й вчити цьому педагогів та батьків.


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *