Курси підвищення кваліфікації практичних психологів за напрямком “Розвиток професійних компетентностей практичних психологів”

На базі КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського” з 17 по 21 лютого 2020 року відбулися курси підвищення кваліфікації практичних психологів відповідно до навчально-тематичного плану, який розрахований на 30 годин / 1,5 кредита.

Відповідно до реєстрації курсову підготовку пройшли 26 практичних психологів.

Значна увага на курсах приділялась професійному модулю, зміст якого в основному відображав структуру професійної компетентності практичного психолога.

Загалом це лекції Митрофаненка Ю.С. і практичні заняття Чебоненко В.Ф., Гельбак А.Н., Молчанової О.М. та Павлюх В.В.

Особливо результативною та змістовною була педагогічна практика, яка проходила на базі комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання ліцей-школа – дошкільний навчальний заклад “Вікторія-П” Кіровоградської міської ради Кіровоградської області” де практичний психолог Ланчуковська Л.А. представила роботу студії соціально-психологічного театру “Sociolla”.

На конференції з обміну досвідом кожен із здобувачів освіти мав можливість ознайомитись з перспективним психологічним досвідом, новітніми авторськими програмами та технологіями.

Цікаво та змістовно пройшов захист індивідуальних проєктів де були представлені сучасні методи психопрофілактичної, просвітницької та консультативної роботи.

Обласний тренінг “Відновні практики в психопрофілактичній діяльності практичних психологів та соціальних педагогів”

20 лютого 2020 року на базі КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського” обласним навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти було проведено обласний тренінг для працівників психологічної служби системи освіти з формування професійної компетентності, щодо запровадження відновних практик в процесі профілактики та корекції конфліктів, булінгу, насилля та правопорушень серед дітей і підлітків.
По завершенню тренінгу учасниками були обговорені проблеми та труднощі створення безпечного освітнього середовища, який передбачає впровадження в систему освіти технологій вирішення конфліктів шляхом медіації, створення служб порозуміння та співробітництва.

ІІ етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів “Нові технології у новій школі”

28 січня 2020 року відповідно до наказу начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 30 жовтня 2019 року № 800 – ОД “Про проведення обласного конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів “Нові технології у новій школі” у номінації “Корекційно-розвиткові програми” на базі обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти відбулося засідання журі обласного конкурсу.
За підсумками конкурсу було визначено переможців обласного конкурсу авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів у номінації “Корекційно-розвиткові програми”.
Протокол підбиття підсумків (практичні психологи)

Протокол підбиття підсумків (соціальні педагоги)

ОБЛАСНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР “СТВОРЕННЯ І ЗБЕРЕЖЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО І ПСИХОЛОГІЧНО КОМФОРТНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ”

31 жовтня на базі ЦВПУ імені Миколи Федоровського обласним навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського” спільно з навчально методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області було проведено обласний науково-практичний семінар для працівників психологічної служби закладів професійно-технічної освіти. Учасниками семінару стали 22 працівника психологічної служби Кіровоградської області.На семінарі розглядалась проблема: «Створення і збереження безпечного і психологічно комфортного середовища в закладі освіти».В рамках семінару були розглянуті найактуальніші питання:- впровадження інноваційних освітніх технологій в закладах освіти щодо корекції насильницької моделі поведінки;- психолого-педагогічні аспекти роботи з подолання проявів насилля в освітньому середовищі;- особливості поведінки учасників під час конфлікту. Підходи до вирішення конфліктів:- законодавчі аспекти запобігання та протидії насильству і булінгу серед учнівської молоді.По завершенню семінару учасниками були обговорені проблеми та труднощі в діяльності психологічної служби у системі освіти щодо профілактики насилля та булінгу в навчальному середовищі.

Проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів “Нові технології у новій школі”

08 лютого 2019 року на базі КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського” відбулося засідання обласного журі II етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів “Нові технології у новій школі” в номінації “Профілактичні програми”.

Переможцями конкурсу стали учасники, які набрали найбільшу кількість балів та посіли I- місце.

Лауреатами конкурсу стали ті учасники, які брали участь у конкурсі та посіли II та III місце.

За набраними балами сформовано рейтинговий список авторських програм.

Переможці, лауреати та учасники конкурсу на рівні області будуть відзначені дипломами.

Лист МОН “Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей “

Лист МОН від 30.10.2018 р. № 1/9 – 656 “Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей” 

Наказ МОН “Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти Ураїни”

Наказ  МОН  від 22.05.2018 р. № 509 “Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти Ураїни” 

Робоча зустріч «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти»

В рамках проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти», що реалізує Український фонд «Благополуччя дітей», при сприянні Міністерства освіти і науки України. На базі Комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» обласний навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти 11 травня 2018 року відбулась робоча зустріч за участі Голови правління Українського фонду «Благополуччя дітей», кандидата педагогічних наук, доцента Тетяни Цюман та Анастасії Реви, а також координатора програми в Кіровоградській області, методиста обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти та фахівців – тренерів психологічної служби Кіровоградської області, щодо методики впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

(більше…)

Круглий стіл для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти «Профілактика насильства, жорстокості та злочинності серед дітей та підлітків»

15 березня 2018 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» обласним навчально – методичним центром психологічної служби системи освіти було проведено круглий стіл для практичних психологів та соціальних педагогів.

Мета і завдання: посилення діалогу і обміну досвідом між працівниками психологічної служби закладів системи освіти та служб у справах дітей, управління превентивної діяльності ГУНП, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань профілактики насилля, агресивності, жорстокості та злочинності серед дітей та підлітків.

(більше…)

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Міністерство освіти і науки винесло на громадські обговорення проект Положення про психологічну службу в системі освіти

Просимо до 25 лютого 2018 року надсилати пропозиції  для узагальнення на електрону адресу Обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти kirovograd11@ukr.net