Home » Обласні заходи » Майстер-клас

Майстер-клас

11 вересня 2020 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», комунального закладу «Карлівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, позашкільний центр» Соколівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області» (директор Інна ІСТОМІНА) за участю представників комунальної організації (установа, заклад) відділу освіти, молоді та спорту Соколівської сільської ради (начальник – Андрій МАЗУРІК, спеціаліст – Наталія ПАРХОМЧУК) відбувся майстер-клас методистів методичних кабінетів (центрів) органів управління освітою райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад, відповідальних за викладання предмета «Основи здоров’я» та впровадження здоров’язбережувальних превентивних проєктів, з проблеми «Модернізація методичної роботи в контексті суспільних трансформацій та забезпечення рівного доступу до реалізації якісної здоров’язбережної освіти».
У заході взяли участь 63 педагогічних працівники закладів освіти області.
Керівник майстер-класу: Тетяна ЖЕЛЄЗНОВА, завідувач науково-методичної лабораторії основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та охорони праці.
Теоретична частина майстер-класу розпочалася на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» з лекційного заняття Жанни ФЕДІРКО (старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук) на тему «Реалізація компетентнісного підходу щодо формування здоров’язбережної і соціальної компетентностей в організації освітньої діяльності здобувачів освіти».
Ключовим завданням майстер-класу було ознайомитись з ефективними формами і методами роботи, що сприяють збереженню здоров’я вихованців, та розглянути всі аспекти функціонування освітнього закладу в умовах карантину.
Приємним початком практичної роботи на базі комунального закладу «Карлівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, позашкільний центр» Соколівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області» стала дегустація чаю. Гості завітали до фітокрамниці, розташованої на подвір’ї школи. За ароматний настрій подякували Аллі МОТУЗЕНКО, учителю хімії, та Наталі ПОВАР, учителю трудового навчання.
Відкрила майстер-клас Інна ІСТОМІНА (директор), окресливши провідні напрями роботи закладу.
Наталія ЛЕЛЕКА, заступник директора з виховної роботи, провела гру-знайомство з елементами тренінгу. Під час роботи в групах учителі Карлівського НВО представили безліч цікавих ідей щодо збереження здоров’я вихованців. У доцільності проведення різноманітних дихальних вправ присутні переконалися на занятті з Валентиною РОТАТОВОЮ. Вправи для розвитку дрібної моторики провела Валентина БАС. Усе, що треба знати дітям про COVID-19, розповіла Наталя ГРІН. Як, граючись, більше дізнаватися про якісне харчування показала Алла ГУПАЛОВА. Комплекс фізичних вправ, фізкультхвилинок, рухливих ігор, які доцільно використовувати для активного відпочинку вихованців, продемонстрували Павло ДОЛОВАНЮК і Наталя МОКРЯК.
Андрій МАЗУРІК (начальник відділу освіти, молоді та спорту Соколівської ОТГ) та Наталія ПАРХОМЧУК (спеціаліст відділу) розповіли присутнім про потужний розвиток та перспективи об’єднаної територіальної громади, яку очолює Інна ЗАВІРЮХА, більш детально зупинились на спортивних перемогах та здобутках у модернізації методичної роботи в контексті суспільних трансформацій та забезпечення рівного доступу до реалізації якісної здоров’язбережної освіті, а також надали вичерпні відповіді на запитання учасників.
На завершення майстер-класу відбувся обмін думками учасників щодо організованого заходу, під час якого був зроблений висновок: «Учасники –надзвичайні, місце проведення – надзвичайне і час проведення – надзвичайний!!! Майстер-клас – це простір креативності і натхнення, унікальна програма інтегрального розвитку, академія практик та освітньої здоров’язбережувальної культури».