Home » Педагоги-краєзнавці » Богульський Анатолій Андрійович

Богульський Анатолій Андрійович

58

Народився 25 квітня 1928 року у селі Чехова Ружинського району на Житомирщині. З часом сім’я переїхала до Кіровограда, де батько до війни працював на заводі «Червона зірка». З 1936 року Анатолій Андрійович навчався у Кіровоградській середній школі №14. У період окупації сім’я знаходилась у місті, батько працював на будівництві доріг, а у повоєнний час повернувся на завод.

Анатолій Андрійович у січні 1944 року, після звільнення міста від фашистів, пішов працювати до друкарні газети «Кіровоградська правда», а потім продовжив навчання у Кіровоградській середній школі №5.

З 1948 по 1952 рік був студентом Кіровоградського державного педагогічного інституту ім.О.Пушкіна, після закінчення якого направлений на роботу учителем середньої школи №7 м.Марганця Дніпропетровської області.

Далі, 1954 по 1959 роки – викладач Кіровоградського будівельного технікуму, 1959-1960 – лектор Кіровоградського міського комітету КПУ, 1960- 1964 – старший викладач Кіровоградської філії Харківського політехнічного інститут ім.В.Леніна.

У період з 1964 по 1966 він навчався в аспірантурі Харківського державного університету, по закінчення якого був направлений працювати викладачем до Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування.

У 1969 році захистив кандидатську дисертацію та до 1976 року працював у Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування.

З 1984 по 1991 рік – декан історичного факультету Кіровоградського державного педагогічного інституту ім.О.Пушкіна, з 1991 по 1993 його науковець і викладач.

Далі працював на посадах декана юридичного факультету Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, заступника декана, завідувача кафедри історії та теорії права та професор цієї кафедри до 2007 року.

Анатолій Андрійович зробив значний внесок у дослідження та популяризацію історико-культурної спадщини нашого краю, підготував до друку краєзнавчі видання, займався джерелознавчими дослідженнями, історією українського професійного театру, вивченням життя та діяльності видатних земляків.

Він один із авторів історичних нарисів проекту «Історія міст і сіл УРСР. Кіровоградська область», працював провідним науковим редактором «Книги пам’яті України».

А.Богульський підготував і видав соціально значущі видання, наприклад – «Історія Світловодського краю»: навчальний посібник, «Нариси історії профспілок Кіровоградщини», «100 років на захисті прав та інтересів трудящих». Упродовж свого плідного творчого життя дослідив, зібрав і видав понад 150 наукових праць, а своєю багаторічною краєзнавчою діяльністю сприяв вихованню патріотичних почуттів молодого покоління нашого краю.

Дружина – Шай Катерина Мефодіївна.

Помер 4 липня 2010 року, похований у м. Кіровограді на Далекосхідному цвинтарі (сектор 19-А).

Література:

1. БогульськийА.А. З досвіду роботи над томом «Історія міст і сіл УРСР. Кіровоградська область» / Краєзнавчий вісник Кіровоградщини. / Випуск ІІІ. – Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2009.

2. БогульськийА.А. Перший літопис Кіровоградщини / Народне слово 05.08,12.08,19.08.2010 року.

3. ГайдаЛ.А. Пам’яті Анатолія Богульського / Народне слово 15 липня 2010 року – С.5.

59

60

Пропонуємо переглянути одну із статей Анатолія Андрійовича Богульського

«З досвіду роботи над томом «Історія міст і сіл УРСР.

Кіровоградська область».

Розміщено тут