Home » Новини » Педагоги й архівісти: співпраця на майбутнє

Педагоги й архівісти: співпраця на майбутнє

8 вересня 2019 року для керівників краєзнавчих гуртків та музеїв при закладах освіти було організовано обласний науково-практичний семінар з проблеми «Інформаційно-технологічні ресурси Державного архіву Кіровоградської області у процесі реалізації краєзнавчих проектів закладів освіти і місцевих громад». Організатори мали на меті ознайомити педагогів із сучасними ресурсами, формами діяльності та методичним інструментарієм Державного архіву Кіровоградської області.

Провідні напрямки діяльності Державного архіву Кіровоградської області як складової громадського простору регіону презентував педагогам-дослідникам його директор Олег Бабенко.

Олег Яременко, директор Центру розвитку місцевого самоврядування, ознайомив присутніх з перспективами реалізації реформи місцевого самоврядування Кіровоградщини та можливостями об’єднаних громад.

Віртуально-реальні можливості та краєзнавчі проекти Державного архіву Кіровоградської області для співпраці з педагогами-краєзнавцями представила Тетяна Гончарова, начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області.

Досвід реалізації сучасних моделей презентаційних центрів закладів освіти і місцевих громад популяризувала Лариса Гайда, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

Форми й методи поповнення фондів з історії освіти та діяльності відомих педагогів та колективів архівів запропонував керівникам краєзнавчих гуртків та шкільних музеїв Андрій Кривуляк, начальник відділу режимно-секретної роботи та служби управління персоналом Державного архіву Кіровоградської області.

Під час практичної частини учасники семінару ознайомились з умовами зберігання документів Національного архівного фонду України. Екскурсію до сховища провела Лілія Маренець, заступник директора головний зберігач фондів, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів, довідкового апарату.

Тренінг з теми «Опрацювання архівних документів з історії Світловодської територіальної громади» провела Лариса Пасічник, головний спеціаліст відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області.

Презентацію добірки архівних документів та матеріалів «Літопис землі Наддніпрянської» здійснили Олег Бабенко та Вадим Колєчкін, головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області

Учасникам зібрання було презентовано новітні проєкти обласного архіву:

  • кабінет-бібліотеку Лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Володимира Базилевського;
  • кабінет-музей «Пам’яті репресованих радянською владою»;
  • музейну кімнату відомого літературознавця-земляка Миколи Смоленчука.

За підсумками зібрання учасники визначили пріоритетні форми співпраці педагогів та архівів у реалізації краєзнавчих проектів закладів освіти і місцевих громад.

У роботі семінару взяли участь учителі-краєзнавці, які продуктивно використовують регіональний компонент у системі своєї педагогічної й громадської діяльності, зокрема, це Наталя Димешко, Наталя Моряк, Вікторія Вечірко, Світлана Філіпова, Юлія Заболотна, Петро Постолюк, Віра Зінченко, Марія Наумова, Віталій Постриган, Світлана Новік та Надія Феденко. Із відгуків: «Хочу подякувати працівникам архіву за змістовний та корисний семінар – практикум з питань організації взаємодії архівних установ та закладів освіти. Відкрив для себе багато нового, побачив цікаві онлайн – ресурси. Успіхів архівістам у важливій справі збереження історії, у популяризації шкільного краєзнавства як вагомого чинника покращення історичної освіти» – Петро Постолюк.

Інформацію підготувала:

Лариса Гайдаметодист науково-методичної лабораторії виховної роботи  і формування культури здоров’я КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»


Leave a comment