Home » Музейна бібліотека » Нові музеєзнавчі видання

Нові музеєзнавчі видання

На Книжковому арсеналі-2018 ГО «Український центр розвитку музейної справи» презентувала тематичний стенд музеєзнавчої літератури, що є своєрідним індикатором науково-методичної діяльності музеїв України. Були представлені матеріали наукових конференцій, окремих проектів і досліджень (військова історія, локальні події періоду 1917-1921рр., традиції народного та декоративного мистецтва, а також низка методичних видань.

Наша музейна бібліотека отримала нові видання:

  • Переклад французького видання Жан-Мішель Тобелем «Нова епоха музеїв. Культурні установи перед викликом менеджменту». Книга вийшла в Україні вперше з ініціативи Українського центру розвитку музейної справи. Незважаючи на вузькопрофесійний зміст (книга для музейних фахівців), педагогам будуть цікаві окремі розділи, наприклад, «Музейні команди» – про диверсифікацію музейних професій (нові професії у музеях); питання «малих музеїв», про їх «…роль у збереження культурної спадщини місцевих громад та пробудженні суспільної чутливості», також варто прочитати про управлінський досвід формування «музейної екосистеми» Франції.
  • Методичний посібник О. К. Зайченко (методист відділу науково-методичної роботи Національного музею історії України) «Розвиток клієнторієнтованості музейної послуги», де презентуються  способи посилення ролі музеїв у соціокультурному процесі.
  • Культ чи культура: учасницькі практики в музеях./ уп.: Грубіна Ю., Морозава Л., Пилипчук Т. – К.: Видавець Чередниченко А., 2016. – 160с. Книга підготовлена за матеріалами тренінгової програми «Культ чи культура: учасницькі практики  в музеях», яка була реалізована у Харкові у липні 2016 року. Видання містить теоретичні та практичні поради щодо реалізації учасницьких проектів у музеї та організації ефективного діалогу з громадою.

Із вказаними виданнями можна ознайомитись у бібліотеці музейної кімнати історії освіти Кіровоградщини.


Leave a comment