Home » Музейна бібліотека » Нові книжкові надходження до музею

Нові книжкові надходження до музею

Музейна кімната з історії освіти Кіровоградщини отримала у дарунок книгу Світлани Орел «Ті, хто не хотів помирати мовчки» – Кропивницький: КП «Регіональна інформаційно-поліграфічна агенція», 2018. – 115с.

Як вказано в анотації:

«У книзі  висвітлені не сторінки жахіть власне голоду, не його драматичний перебіг, а численні спроби жителів нинішньої Кіровоградщини боротися проти нещадних експериментів комуністичної влади будь-де: в селі, на заводі, фабриці чи в установі» (І. Петренко).

«Увага дослідників  цієї проблематики переважно акцентувалась на епізодах організації голодомору 1932-1933 рр. та інформації про страждання українського селянства під час Голодомору. Поза увагою істориків та краєзнавців опинились такі важливі аспекти цієї проблематики як випадки порятунку людей підчас Голодомору 1932-1933 рр. та опір його організаторам. Подібний дисбаланс в увазі до проблеми призвів до появи шкідливих міфів на кшталт: «Селяни покірно корилися вбивцям», «що це за нація, яка не чинить спротиву, коли її нищать?», «ніякого опору організаторам голодомору не було». (Ю. Митрофаненко).

Видання може бути цікавим для педагогів-предметників, керівників краєзнавчих гуртків та музеїв при закладах освіти (як писемне джерело та зразок дослідження).

Детальніше


Leave a comment