Home » Музейні події » Музейна експедиція до освітньо-культурного центру «Толока»

Статистика

Яндекс.Метрика

Музейна експедиція до освітньо-культурного центру «Толока»

10 листопада 2018 року, у складі делегації з міста Кропивницький, ми відвідали село Попельнасте Олександрійського району та ознайомились із діяльністю культурно-освітнього центру «Толока».

Вказаний Центр було відкрито 19 жовтня 2018 року, ідеологом концепції центру є педагог-краєзнавець, журналіст Валерій Жванко.

Ця довгоочікувана подія стала результатом спільної праці місцевої громади.

Багато років старожили села Попельнасте ділилися своїми спогадами з односельцями, допомагали школярам у написанні рефератів і творчих робіт з історії, надавали документи, фотографії і різноманітні предмети старовини.

Нещодавно відкритий сільський культурно-освітній центр «Толока» – своєрідний інтелектуально-духовний простір, який має свою філософію, ідею, місію… Експозиції виставкових залів побудовано так, що неквапливо і ненав’язливо відбувається осмислення особливостей життя мешканців краю через глибинну суть музейних предметів як «документів пам’яті» чи «голосів історії», не тільки через зібрані речі, а й візуальні образи, звуки, запахи. До речі, це не тільки музей – це місце комунікації, де можна подивитись фільм, почитати книгу, послухати музику… для сучасного села – унікальна модель спілкування та осягнення себе.

Гості оглянули експозицію Центру, виставку картин художників-учасників літнього пленеру з Кропивницького, фотовиставку Валерія Жванка, подивилися у кінозалі видеокліп про село і його мешканців, торкнулися багатьох експонатів руками (у центрі це вітається).

Вочевидь, цей унікальний освітній простір спонукатиме краян до корисного дозвілля та стане осередком просвіти й історичної спадщини Попельнастівської громади.

Приємно вразив новий дизайн пам’ятника Тарасу Шевченку у селі.

Детальніше


Leave a comment