Home » Музейні проєкти » Історико-краєзнавчі конференції як форма підвищення педагогічної майстерності вчителя

Історико-краєзнавчі конференції як форма підвищення педагогічної майстерності вчителя

У травні 2018 року на базі Карбівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. відбулось зібрання вчителів історії Добровеличківського району, на якому було підбито підсумки 10-ти річного проекту «Історико-краєзнавчі конференції як форма підвищення педагогічної майстерності вчителя».

Учасників зібрання привітали:

Людмила Силенко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської райдержадміністрації.

Віталій Личко, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської райдержадміністрації.

Та господарі – учні й педагоги Карбівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.

За системну і багаторічну дослідницько-популяризаційну діяльність щодо залучення дітей до вивчення історії та культури рідного краю було відзначено педагогів-краєзнавців.

Програма конференції була цікавою та інформаційно насиченою.

Ірина Ткаченко, методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської райдержадміністрації у своїй підсумковій доповіді «Історико-краєзнавчі конференції як форма підвищення педагогічної майстерності вчителя» презентувала досвід організації та проведення районних конференцій з 2008 – 2018 роки:

 • 2008 – «Актуальні аспекти дослідження історії населених пунктів Добровеличківщини та використання краєзнавчого матеріалу в навчально-виховному процесі».
 • 2009 – «Видатні земляки очима дітей».
 • 2010 – « Шляхами подвигу і слави».
 • 2011 – «Історії освіти Добровеличківщини».
 • 2012 – «Історичні пам’ятки та туристичні можливості Добровеличківського району».
 • 2013 – «Добровеличківщина: історія рідного краю», присвячена 90-річчю утворення району.
 • 2014 – «Добровеличківщина в роки Другої світової війни».
 • 2015 – «Стежками рідного краю» – презентація відеофільмів.
 • 2016 – «Використання краєзнавчих матеріалів на уроках історії».
 • 2017 – «Герої творять дійсність, сучасність творить героїв».

Також пані Ірина зазначила, що результати досліджень, презентованих на конференціях, було покладено в основу навчального посібника «Добровеличківщина: історія рідного краю».

Презентація посібника «Добровеличківщина: історія рідного краю».

Лариса Гайда, методист комунального закладу «Кіровградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» презентувала повідомлення з теми «Педагог-краєзнавець: роль і місце у сучасних суспільних трансформаціях».

На основі аналізу життя й діяльності педагогів Кіровоградщини визначено декілька акцентів впливу краєзнавчої роботи на розвиток особистості педагога, його професійної реалізації:

 • педагоги-лауреати обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, серед яких Леонід Солгутовський, Дмитро Фартушняк, Григорій Перебийніс, Іван Петренко, Сергій та Світлана Ламанови, Віталій Постриган, Валерій Жванко;
 • саме краєзнавчий потенціал використано при підготовці і захисті дисертацій на здобуття вченого ступеню – Сергій Сіренко, Людмила Литвин, Юрій Митрофаненко;
 • конкурентними є керівники секцій Ман, дослідницьких груп – Світлана Філіпова, Олександр Чучаєв, Наталія Бугайова;
 • творці музеїв – Любов Шкірай, Василь Дерезовський, Василь Нога, Марія Наумова, Ольга Голованова, Зіна Шевченко;
 • автори досліджень, видань та авторських інформаційних ресурсів – Олександр Комірний, Василь Доценко, Анатолій Гирба, Анатолій Ковирьов;
 • організатори краєзнавчо-дослідницьких експедицій, конференцій, змагань – Сергій Головко, Леонід, Балацький, Вадим Федоров, Ольга Стеблина, Неля Дудник, Анатолій Шевцов.

Отже, на Кіровоградщині сформувалось коло педагогів-краєзнавців, інтелектуалів, активних учасників суспільних процесів на рівні села, селища, району, які своїм прикладом сприяють вихованню патріотичних якостей у дітей та учнівської молоді. Водночас, краєзнавча діяльності надає широкі можливості бути щасливим у професії, реалізувати свої здібності і таланти.

На завершення учасники зібрання здійснили мандрівку-екскурсію на хутір «Козацька долина», що у селі Карбівка, насолодившись красою неймовірної весни та української природи.


Leave a comment