Статистика

Яндекс.Метрика

Василь Сухомлинський на виставці «Шляхи освіти слов’янських народів»

Міжнародна пересувна виставка «Шляхи освіти слов’янських народів» проводиться з 22 грудня 2016 р. до середини квітня 2017 р. у Словенському Шкільному музеї в Любляні (Slovenski šolski muzej).

Педагогічний музей України – учасник виставки, де представлено сім національних музеїв освіти з Любляни (Словенія), Загреба (Ховатія), Белграда (Сербія), Києва (Україна), Габрово (Болгарія), Праги (Чехія) та Братислави (Словаччина), а також матеріали дослідників історії освіти з Росії, Боснії і Герцеговини та Чорногорії.

Кожен музей-учасник надав 24 фотографії із власних фондів з розгорнутими підписами рідною та англійською мовами в шести тематичних розділах: 1) кроки в розвитку грамотності, 2) педагоги, вчителі, жінки-педагоги, 3) шкільні будівлі, 4) шкільні уроки, 5) шкільні підручники та педагогічна література, 6) навчальні посібники та шкільне обладнання.

В експозиції від України розповідається і про творчий шлях нашого земляка Василя Сухомлинського та впровадження у практику ідей гуманної педагогіки.

Детальніше

 

Історичний календар Кіровоградщини на 2017 рік

Босько В.М. Історичний календар Кіровоградщини на 2017 рік. Люди. Події. Факти [Текст] : довідник / Автор-упоряд. В.М. Босько. – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2016. – 260 с.

12-й випуск альманаху містить відомості про ювілеї понад 400 визначних особистостей як минулих часів, так і сьогодення (від середини 18-го століття до наших часів), пов’язаних з Єлисаветградським і Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю. Історико-краєзнавчі нариси і розвідки розповідають про перейменування міста, його вулиць та драматичні долі відомих людей Степової Еллади. Зокрема представлено 23 біографічні довідки про наших земляків, героїв АТО, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів. Переглянути календар.

Презентація проекту «Сила життя»

0121 жовтня 2016 року в музейній кімнаті з історії освіти Кіровоградщини відбулась зустріч педагогів з Ганною Колевою, яка презентувала проект «Сила життя».

На сьогодні у Кіровоградській області більше восьми тисяч учасників АТО. Автори – Вікторія Семененко, Ганна Колева, Жанна Петрович, Олена Сідорова головним завданням проекту визначили – крізь призму успішних історій бійців мотивувати демобілізованих до психологічної, медичної та соціальної реабілітації. У виданні представлено 12 історій бійців-учасників АТО, це – Вадим Довгорук, Роман Засядьвовк, Юрій Козачінський, Юрій Матвієнко, Олександр Місюра, Володимир Мухуров, Микола Нікітін, Дмитро Слюта, Олександр Ципарський, Олександр Чалапчій, Сергій Шагін, Євген Шкваренко. (більше…)

Вітаємо Людмилу Володимирівну Листопадову з ювілеєм!

00Народилася Людмила Листопадова 24 жовтня 1946 року у Кіровограді. У 1972 році закінчила Кіровоградський педагогічний інститут, за фахом «учитель початкового навчання». Трудову діяльність розпочала в 1964 році на посаді старшої піонервожатої Кіровоградської середньої школи №3, далі працювала завідуючою дитячим сектором БК ім. Калініна. З 1977 року – директор Кіровоградського обласного Палацу піонерів та школярів, з 1992 року – обласного Дитячо-юнацького центру. (більше…)

Перерва Володимир. Церковні школи в Україні (кінець XVIII–початок ХХ ст.): забутий світ

0101Перерва Володимир. Церковні школи в Україні (кінець XVIII–поч. ХХ ст.): забутий світ. – Біла Церква: Видавець О. В. Пшонківський, 2014. – Том І. Загальна частина. – 576 с. – 32 с. іл.».

Нещодавно наше місто відвідав відомий український краєзнавець з Білої Церкви Володимир Степанович Перерва.

Для музейної бібліотеки ми придбали одну з його книг, де презентується історичний шлях церковнопарафіяльної шкільної справи в Україні.

Перший том «Загальна частина» містить розділи: історіографія та джерела, розвиток церковнопарафіяльної освіти в України кінці ХVІІІ – початку ХХ ст., типізація шкіл, формування та діяльність освітянських управлінських структур, грані буття церковнопарафіяльних шкіл, навчально-виховний процес у церковнопарафіяльних школах, педагоги церковнопарафіяльних шкіл, учнівський контингент, регіональна частина. (більше…)

Відкрито меморіальну дошку українському бібліографу Федору Сарані

00Серед провідних завдань музейної кімнати з історії освіти Кіровоградщини, що діє при комунальному закладі «Кіровоградський обласний інститут післядипломної освіти імені Василя Сухомлинського», залучення педагогів до вивчення та збереження історико-культурної спадщини наших земляків-випускників навчальних закладів. Так, у процесі реалізації регіонально-культурологічного проекту «Кіровоградщина-Кобзареві» для розділу «Наші земляки – лауреати Шевченківської премії» було підготовлено віртуальну виставку, присвячену українському бібліографу, літературознавцю та шевченкознавцю Федору Кузьмовичу Сарані. (більше…)

До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

foto-na-zastavku29 вересня 2016 року українське суспільство відзначає 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського – видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у XX столітті незалежної Української держави, історика https://uk.wikipedia.org/wiki/Грушевський_Михайло_Сергійович

Президент України Петро Порошенко підписав Указ №63/2015 «Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського». (більше…)

Про участь у ІХ Міжнародній науково-практичній конференції

0000115-16 вересня 2016 року у Волинському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти  відбулись ІХ Міжнародна науково-практична конференція та ХХІІІ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: Щоб у серці жила Батьківщина».

Цьогоріч уперше до програми конференції було включено секцію «Спадщина Василя Сухомлинського: музейні аспекти», яка працювала у Музеї історії освіти Волині. (більше…)

Музей відчинено: тренінг ефективності діяльності музейних педагогів

0012 вересня 2016 року, у музеї історії освіти Кіровоградщини комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», відбувся тренінг з проблеми «Музей відчинено: тренінг ефективності діяльності музейних педагогів».

Учасники – керівники краєзнавчих дитячих об’єднань і громадських музеїв, а також працівники обласного художнього музею та галереї «Єлисаветград», які займаються музейно-педагогічною діяльністю. (більше…)

Про засідання МУЗЕЙНОГО КЛУБУ міста Кропивницького-Кіровограда

t5432 вересня 2016 року, у галереї «Єлисаветград», відбулось засідання МУЗЕЙНОГО КЛУБУ міста Кропивницького-Кіровограда, учасники якого розглянути такі питання:

– Про організацію Музею історії міста.

– До проблем комунікації музейників у соціальних мережах.

– Презентація книги спогадів М. Плахотіної «Про людей, про час і про себе».

Музей історії освіти Кіровоградщини є науково-методичним центром з питань впровадження інноваційних технологій музейної педагогіки. (більше…)