Статистика

Яндекс.Метрика

Святе, як хліб, моє рідне село

Учителька Димитровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Устинівського району Людмила Борисівна Половко разом із колегами та односельцями підготували й видали книгу «Святе, як хліб, моє рідне село». У передмові до видання говориться: «…Рідний край починається із батьківського порога, стежини до хати, що ніжно стелиться у садочку. Для кожної людини найдорожчий той край, де вона народилася, звідки пішла у світ. Для нас найдорожче, найкраще у світі наше рідне село. Тут жили наші діди-прадіди, тут живемо ми із своїми батьками. Саме тут корінь нашого славного українського роду. Споконвіку наше село славилось трудівниками. І усі часи наші хлібороби працюють на землі. Всі ми – діти хліборобів! А тому найдорожчим скарбом для нас є хліб». (більше…)

Із фондів музею історії освіти Кіровоградщини

20 лютого 2017 року – 125 років від дня народження Сидора Карповича Королюка, директора Кіровоградського педагогічного інституту в 1936-1957 рр. Саме Сидір Карпович залишив нам нарис з історії ВУЗУ, що протягом тривалого часу був єдиним більш-менш солідним дослідженням з цього напрямку. (Королюк Сидір Карпович. До двадцятиріччя існування Кіровоградського педінституту ім.О.С.Пушкіна /С.К. Королюк // Наукові записки КДПІ ім.О.С.Пушкіна / відпов. ред.С.К.Королюк; члени редкол.: П.А.Ляшенко [та ін.]. – К.: Рад. школа, 1951 – 1962. Т. I. – 1951. – 143 c.).

Детальніше

Педагогічна молодь та музей

Музей історії освіти Кіровоградщини був представлений на Форумі керівників громадських формувань молодих вчителів та профспілкового активу області. Під час роботи круглого столу «Від школи знань до школи компетентностей» нами представлено презентацію «Регіонально-культурологічні проекти у діяльності молодого педагога», де розкрито шляхи формування базових компетеностей, зокрема – знання особливостей історико-географічного та культурного розвитку краю, формування стійкого інтересу до духовних і матеріальних надбань наших земляків та участь у громадських регіональних проектах в контексті продовження кращих традицій місцевих спільнот.

Детальніше

 

Музеї України в суспільно-історичних викликах ХХ-початку ХХІ століть

Маньковська Р. В. Музеї України в суспільно-історичних викликах ХХпочатку ХХІ століть. Львів: Простір М, 2016. 408 с.

Видання розраховане на музеєзнавців, істориків, культурологів, фахівців пам’яткоохоронної справи, а також широкого кола зацікавлених питаннями української історії та культури. (більше…)

Про участь у роботі VI з’їзду Національної спілки краєзнавців України

23 січня 2017 року в конференц-залі Інституту історії України НАН України відбувся VI з’їзд Національної спілки краєзнавців України: http://nsku.org.ua, який розглянув і затвердив звіт про роботу керівних органів Спілки за попередній п’ятирічний термін (2012-2016); переобрав Правління, Президію правління, Голову, заступників голови та відповідального секретаря. У зібранні взяли участь краєзнавці, представники громадськості, науковці, журналісти та гості. Серед пріоритетних завдань Спілки – розвиток музейництва та підтримка краєзнавчих проектів учнівської і студентської молоді.

(більше…)

Гості із Черкащини

17 січня 2017 року музейну кімнату історії освіти Кіровоградщини відвідали гості з м.Кам’янки Черкаської області – Олександр Шамрай та Валентина Морозова. Від Кам’янської районної організації «Спілка краєзнавців» отримали у подарунок видання: (більше…)

Василь Сухомлинський на виставці «Шляхи освіти слов’янських народів»

Міжнародна пересувна виставка «Шляхи освіти слов’янських народів» проводиться з 22 грудня 2016 р. до середини квітня 2017 р. у Словенському Шкільному музеї в Любляні (Slovenski šolski muzej).

Педагогічний музей України – учасник виставки, де представлено сім національних музеїв освіти з Любляни (Словенія), Загреба (Ховатія), Белграда (Сербія), Києва (Україна), Габрово (Болгарія), Праги (Чехія) та Братислави (Словаччина), а також матеріали дослідників історії освіти з Росії, Боснії і Герцеговини та Чорногорії.

Кожен музей-учасник надав 24 фотографії із власних фондів з розгорнутими підписами рідною та англійською мовами в шести тематичних розділах: 1) кроки в розвитку грамотності, 2) педагоги, вчителі, жінки-педагоги, 3) шкільні будівлі, 4) шкільні уроки, 5) шкільні підручники та педагогічна література, 6) навчальні посібники та шкільне обладнання.

В експозиції від України розповідається і про творчий шлях нашого земляка Василя Сухомлинського та впровадження у практику ідей гуманної педагогіки.

Детальніше

 

Історичний календар Кіровоградщини на 2017 рік

Босько В.М. Історичний календар Кіровоградщини на 2017 рік. Люди. Події. Факти [Текст] : довідник / Автор-упоряд. В.М. Босько. – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2016. – 260 с.

12-й випуск альманаху містить відомості про ювілеї понад 400 визначних особистостей як минулих часів, так і сьогодення (від середини 18-го століття до наших часів), пов’язаних з Єлисаветградським і Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю. Історико-краєзнавчі нариси і розвідки розповідають про перейменування міста, його вулиць та драматичні долі відомих людей Степової Еллади. Зокрема представлено 23 біографічні довідки про наших земляків, героїв АТО, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів. Переглянути календар.

Презентація проекту «Сила життя»

0121 жовтня 2016 року в музейній кімнаті з історії освіти Кіровоградщини відбулась зустріч педагогів з Ганною Колевою, яка презентувала проект «Сила життя».

На сьогодні у Кіровоградській області більше восьми тисяч учасників АТО. Автори – Вікторія Семененко, Ганна Колева, Жанна Петрович, Олена Сідорова головним завданням проекту визначили – крізь призму успішних історій бійців мотивувати демобілізованих до психологічної, медичної та соціальної реабілітації. У виданні представлено 12 історій бійців-учасників АТО, це – Вадим Довгорук, Роман Засядьвовк, Юрій Козачінський, Юрій Матвієнко, Олександр Місюра, Володимир Мухуров, Микола Нікітін, Дмитро Слюта, Олександр Ципарський, Олександр Чалапчій, Сергій Шагін, Євген Шкваренко. (більше…)

Вітаємо Людмилу Володимирівну Листопадову з ювілеєм!

00Народилася Людмила Листопадова 24 жовтня 1946 року у Кіровограді. У 1972 році закінчила Кіровоградський педагогічний інститут, за фахом «учитель початкового навчання». Трудову діяльність розпочала в 1964 році на посаді старшої піонервожатої Кіровоградської середньої школи №3, далі працювала завідуючою дитячим сектором БК ім. Калініна. З 1977 року – директор Кіровоградського обласного Палацу піонерів та школярів, з 1992 року – обласного Дитячо-юнацького центру. (більше…)