Статистика

Яндекс.Метрика

Промо-акція «Презентуй свій шкільний музей!»

До Міжнародного Дня музеїв, який відзначається спільнотою всього світу 18 травня ми започаткували промо-акцію «Презентуй свій шкільний музей»! На Кіровоградщині створено й діють більше 120 музеїв при закладах освіти, це – історичні, військово-історичні, комплексні, меморіальні, природничі, технічні… Особливу групу складають музеї історії школи, які є ознакою пошани до своїх традицій і, водночас, презентаційним центром сучасного закладу освіти! Акцію підтримали більше 15 музеїв у мережі фейсбук!:
https://koippo414.blogspot.com/2020/05/blog-post_16.html

Вшанувальна акція «Пам’ятаємо, цінуємо…»

До Дня Перемоги України у Другій світовій війні, до Дня пам’яті, керівниця музейної кімнати Лариса Гайда презентувала громаді вшанувальну акцію «Пам’ятаємо, цінуємо…», яка присвячується вчителям-краєзнавцям, засновникам шкільних музеїв та просвітникам. Саме вони, не тільки зібрали унікальні музейні збірки, залучаючи до цієї праці своїх учнів, а й присвятили цій справі своє життя, залишившись непомітними в нашій історії… На сторінці «Група НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я» у мережі Фейсбук представлено пам’ятні згадки «Пам’ятаймо й цінуймо ВЧИТЕЛЯ» про наших колег:

https://koippo414.blogspot.com/2020/05/blog-post_8.html

Навчальна програма з позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму «Історія рідного краю»

Однією з форм залучення дітей до суспільного життя рідного краю є вивчення його історії та культури. Краєзнавча діяльність сприяє розвитку індивідуальних здібностей учнів, створенню умов для розвитку й самореалізації, формування орієнтації на певний вид професійної діяльності, вихованню патріотичних якостей та громадянськості. Значну роль у вирішенні вказаних завдань відіграє діяльність гуртків у позашкільній освіті.

Навчальна програма з позашкільної освіти гуртка туристсько-краєзнавчого напряму «Історія рідного краю» розрахована на дітей середнього та старшого шкільного віку і може бути використана в умовах діяльності як закладів позашкільної так і закладів загальної середньої освіти. Зміст програми упорядковано відповідно до структури навчального посібника для загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області «Кіровоградщина. Історія рідного краю» /за ред.: І. А. Козир. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2012. (більше…)

Педагоги й архівісти: співпраця на майбутнє

8 вересня 2019 року для керівників краєзнавчих гуртків та музеїв при закладах освіти було організовано обласний науково-практичний семінар з проблеми «Інформаційно-технологічні ресурси Державного архіву Кіровоградської області у процесі реалізації краєзнавчих проектів закладів освіти і місцевих громад». Організатори мали на меті ознайомити педагогів із сучасними ресурсами, формами діяльності та методичним інструментарієм Державного архіву Кіровоградської області. (більше…)

До 100-річчя від дня народження Івана Гуровича Ткаченка

5 лютого 2019 року – 100 років від дня народження Івана Гуровича Ткаче́нка – українського педагога, Героя Соціалістичної Праці (1971), депутата Верховної Ради УРСР 9-го скликання, члена Президії Верховної Ради УРСР 9-го скликання, кандидата педагогічних наук: https://uk.wikipedia.org/wiki/Ткаченко_Іван_Гурович. (більше…)

«Нас єднає Тарас Шевченко»

Музейна бібліотека поповнилась – отримали подарунок – набір листівок «Шевченкіана з фондів Кіровоградського обласного художнього музею». Це чудове доповнення до нашого регіонально-культурологічного проекту «Кіровоградщина – Кобзареві». (більше…)

Краєзнавча освіта як складова професійної компентності педагога

Краєзнавча освіта як складова професійної компентності педагога

Музейна кімната історії освіти Кіровоградщини є водночас і науково-методичним центром впровадження сучасних технологій навчання та виховання засобами регіоналістики. (більше…)

Науковий збірник «Інгульський Степ»

Наша музейна бібліотека поповнилась новим виданням – Інгульський степ. Збірник. ІІІ випуск. / Упорядник В. А. Сердюк. – К.:Ярославів Вал, 2018 – 456 с.

Засновник проекту Владислав Анатолійович Сердюк – історик, краєзнавець, мистецтвознавець, видавець, підприємець, меценат: https://uk.wikipedia.org/wiki/Сердюк_Владислав_Анатолійович, родинне коріння якого із села Бокове, що на Долинщииі. Член Ліги українських меценатів (2018). Також Владислав Анатолійович є видавцем книжкових серій: науковий збірник «Інгульський Степ – історія, краєзнавство, родовід, джерела, спадщина», (щорічник, виходить з 2016 р.), «Родовід Сердюків» (з 2011 р.), та «Святині Інгульського степу» (планується з 2018 р.). (більше…)

Музейна експедиція до освітньо-культурного центру «Толока»

10 листопада 2018 року, у складі делегації з міста Кропивницький, ми відвідали село Попельнасте Олександрійського району та ознайомились із діяльністю культурно-освітнього центру «Толока». (більше…)

Нові книжкові надходження до музею

Музейна кімната з історії освіти Кіровоградщини отримала у дарунок книгу Світлани Орел «Ті, хто не хотів помирати мовчки» – Кропивницький: КП «Регіональна інформаційно-поліграфічна агенція», 2018. – 115с.

Як вказано в анотації:

«У книзі  висвітлені не сторінки жахіть власне голоду, не його драматичний перебіг, а численні спроби жителів нинішньої Кіровоградщини боротися проти нещадних експериментів комуністичної влади будь-де: в селі, на заводі, фабриці чи в установі» (І. Петренко).

(більше…)